Lekarze wracają do klasycznych i dawno sprawdzonych metod na poprawę zdrowia pacjentów. Ostatnio pisaliśmy o zaleceniu, aby dwie godziny dziennie spędzać w styczności z naturą, a teraz okazuje się, że angielscy lekarze na zdrowie przepisują pracę w ogrodzie.
W naukowej wersji nie jest to żadne ogrodnictwo, ale znacznie poważniej brzmiące „Horticultural Ecotherapy” (co właściwie znaczy to samo). Zalecają je lekarze z Cornbrook Medical Practice w Manchesterze przede wszystkim tym, którzy cierpią na lęki, depresję i mają problem z wyjściem z izolacji. Odwiedzającym ich pacjentom przekazują pod opiekę sadzonki, które przez określony czas rekonwalescenci mają otoczyć troską, aby na koniec wrócić do przychodni i posadzić je w ogródku znajdującym się na jej terenie.
Co więcej, ta miejska farma, w której kwitną nie tylko kwiaty, ale także zioła oraz warzywa (te bardziej zdrowe, takie jak jarmuż czy brokuły) staje się też rezerwuarem świeżej żywności dla lokalnej społeczności. Są też udostępniane lokalsom jako tereny zielone, których brak jest w gęsto zabudowanych centrach miast.
/Fot: U.S. Fish and Wildlife Service Southeast Region//
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jeszcze nie dodano komentarza!