Zaczęliśmy w 2014 roku zakładając serwis Miasto2077. Równolegle powstało Stowarzyszenie Miasto2077, której inicjatorami byli dziennikarze Forbesa (zarówno obecni jak i już byli). Od początku to ono jest merytoryczny zapleczem naszej działalności.
Do 2016 roku skupiliśmy się na dostarczaniu informacji publikowanych w serwisie (najczęściej w formie pigułek wiedzy) oraz prowadzeniu wykładów oraz prezentacji podczas konferencji poświęconych zrównoważonemu rozwojowi.
Od 2017 roku zainicjowaliśmy szereg inicjatyw, w przestrzeni publicznej, które miały pokazywać jak rozwijać i wdrażać zielone innowacje. Pierwszą było przeniesienie, we współpracy z ekipą Detroit Soup, amerykańskiego pomysłu na crowdfunding inicjatyw lokalnych – tak zrodziła się m.in. Warszawska Zupa. Z kolei we Wrocławiu zainicjowaliśmy pierwszy w Polsce festiwal zero-waste OdNowa.
W 2018 roku także w stolicy Dolnego Śląska w ramach projektu Wrocław, tu żyję tu oddycham, wspieranego przez fiński koncern energetyczny Fortum uruchomiliśmy program mikrograntów, dla lokalnych społeczników i społeczności podejmujących inicjatywy ekologiczne. W tym samym roku staliśmy się też partnerem Kongresu Regionów, największej imprezy samorządowej w której podejmowaliśmy tematykę transformacji polskich miast
W 2019 roku Warszawską Zupę przenieśliśmy do internetu przekształcając ją w platformę crowdfundingową – pierwszy projekt, który uzyskał wsparcie to Kawiarenka Naprawcza zorganizowana przez Stowarzyszenie Zero Waste Polska
Pandemia w 2020 roku przerwała naszą aktywność terenową, a w 2021 roku zdecydowaliśmy aby doświadczenia w promowaniu zielonej transformacji z gruntu miejskiego przenieść na przestrzeń gospodarczą, w której coraz więcej firm była już świadomy czekających nas zmian. Tak powstał projekt Green is Good (GIG) – oraz Green is Good PSA – który skupia się na zielonej transformacji biznesu.
W 2022 roku w ramach GIG we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, przeprowadziliśmy pierwsze ważne badanie sektora przedsiębiorstw: “Rola i znaczenie ESG w strategii spółek giełdowych oraz w ich komunikacji z rynkiem finansowym”, które teraz powtarzamy już co roku publikując jako ESG Book.
W 2023 roku wydaliśmy pierwszą edycję naszego flagowego raportu Greenbook2023, który jest najszerszym, dostępnym w Polsce opracowaniem dotyczące zielonych trendów. Pokazuje w jaki sposób świat staje się bardziej eko. Opisujemy w nim różnorodne zjawiska – od produkcji energii, przez sposób na podróżowanie, aż po żywność przyszłości i dobra konsumpcyjne.
W 2024 roku opracowaliśmy kolejną edycję raportu Greenbook2024 oraz ESG Book.